| Market / application | Professional |
|---|---|
| Product group | Tool/s |
| Set | No |
| Name | Hammer |
| Type | ironwork |
| Weight | 400.0 g |
| Length | 311.0 mm |
| Width | 25.0 mm |
| Head | metal |
| Head profile | conical tip,square,transverse |
| Stem | ashen,wooden |
| Number of tools | 1.0 pcs |
| EAN code | 4712364650932 |
| Item location / sent from | POLAND |
| Brand | SONIC |
| Manufacturer Part Number | 4611400 |
| Country of Origin | Netherlands |
| EAN | 4712364650932 |
Check the listing for details. Hammer SONIC 4611400. Width: 25.0 mm, Condition: New, Made in Netherlands. Listed at 49.25 USD. Head profile conical tip,square,transverse. Weight 400.0 g. SHOCK ABSORBERS. BRAKE PADS & PARTS. LIGHTS & INDICATORS. MIRRORS & PARTS. INTAKE / EXHAUST GASKET. HYDRAULIC TAPPETS & LIFTERS.