| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Usage | Commercial Use |
| Color | Matte Black |
| Item Length | 76.5" |
| Vintage | No |
| California Prop 65 Warning | NA |
| Brand | Hammer Strength |
| Stations | HD Elite Power Rack |
| Type | Power Rack |
| Manufacturer Warranty | HobbyLyfe 1 Year |
| Item Height | 96" |
| Model | HD Elite |
| Personalized | No |
| Features | Rotating Chin Up Handles, Weight Horn Storage, Power Pivot, Spotter Platforms, Bar Catch, Reverse Bar Support |
| Mounting Location | Floor |
| Sport/Activity | Weight Lifting |
| Item Weight | 637 |
| Item Width | 55.5" |
Check the listing for details. Hammer Strength HD Elite Power Rack Custom Matte Blk With Accessories. Color: Matte Black, Condition: Used. Listed at 950.00 USD. Used but works great