| Market / application | Professional |
|---|---|
| Product group | Tool/s |
| Set | No |
| Name | Hammer |
| Type | rubber,soft face |
| Weight | 453.0 g |
| Length | 293.0 mm |
| Diameter | 38.0 mm |
| Head | rubber,two-sided |
| Head profile | round |
| Stem | plastic,rubber coated |
| Handle | anti-roll |
| Number of tools | 1.0 pcs |
| Item location / sent from | POLAND |
| Brand | TOPTUL |
| Manufacturer Part Number | HAAB1038 |
| Country of Origin | Poland |
| EAN | 5901170188626 |
Check the listing for details. Hammer TOPTUL HAAB1038. Condition: New, Made in Poland. Listed at 60.85 USD. Head rubber,two-sided. Head profile round. Weight 453.0 g. SHOCK ABSORBERS. BRAKE PADS & PARTS. LIGHTS & INDICATORS. MIRRORS & PARTS. INTAKE / EXHAUST GASKET.