| Market / application | Professional |
|---|---|
| Product group | Tool/s |
| Set | No |
| Name | Hammer |
| Type | double-barrelled,stonework |
| Weight | 1135.0 g |
| Length | 270.0 mm |
| Diameter | 37.0 mm |
| Head | metal |
| Head profile | round |
| Stem | wooden |
| Number of tools | 1.0 pcs |
| Item location / sent from | POLAND |
| Brand | TOPTUL |
| Manufacturer Part Number | HAAE2527 |
| Country of Origin | Poland |
| EAN | 5901655139297 |
Check the listing for details. Hammer TOPTUL HAAE2527. Condition: New, Made in Poland. Listed at 65.30 USD. Head profile round. Weight 1135.0 g. SHOCK ABSORBERS. BRAKE PADS & PARTS. LIGHTS & INDICATORS. MIRRORS & PARTS. INTAKE / EXHAUST GASKET. HYDRAULIC TAPPETS & LIFTERS.