| Market / application | Professional |
|---|---|
| Product group | Tool/s |
| Set | No |
| Name | Hammer |
| Type | ironwork |
| Weight | 500.0 g |
| Length | 320.0 mm |
| Width | 27.0 mm |
| Head | metal |
| Head profile | conical tip,square,transverse |
| Stem | made of fibre glass |
| Number of tools | 1.0 pcs |
| Item location / sent from | POLAND |
| Brand | TOPTUL |
| Manufacturer Part Number | HABA0532 |
| Country of Origin | Poland |
Check the listing for details. Hammer TOPTUL HABA0532. Width: 27.0 mm, Condition: New, Made in Poland. Listed at 43.90 USD. Head profile conical tip,square,transverse. Weight 500.0 g. SHOCK ABSORBERS. BRAKE PADS & PARTS. LIGHTS & INDICATORS. MIRRORS & PARTS. INTAKE / EXHAUST GASKET. HYDRAULIC TAPPETS & LIFTERS.