| Market / application | Professional |
|---|---|
| Product group | Tool/s |
| Set | No |
| Name | Hammer |
| Type | tinman's |
| Length | 325.0 mm |
| Width | 25.0 mm |
| Diameter | 32.0 mm |
| Head | metal |
| Head profile | round,square |
| Stem | wooden |
| Number of tools | 1.0 pcs |
| Intended use | for thin sheet metal plates |
| Item location / sent from | POLAND |
| Brand | TOPTUL |
| Manufacturer Part Number | JFAA0433 |
| Country of Origin | Poland |
| EAN | 5901170830952 |
Check the listing for details. Hammer TOPTUL JFAA0433. Width: 25.0 mm, Condition: New, Made in Poland. Listed at 64.63 USD. Head profile round,square. SHOCK ABSORBERS. BRAKE PADS & PARTS. LIGHTS & INDICATORS. MIRRORS & PARTS. INTAKE / EXHAUST GASKET. HYDRAULIC TAPPETS & LIFTERS. BIG END BEARINGS.