| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Unbranded |
| Length | 14mm |
| Width | 8.5mm |
| Thickness | 1mm |
| Hole Length | 11mm |
| Color | Gold |
| Country/Region of Manufacture | Indonesia |
| Hole Width | 5mm |
| Material | Solid Brass |
| MPN | Does Not Apply |
| Type | Flat Earring Post |
Check the listing for details. Solid Brass 14mm Oval Post Earwire Earring Findings • 6 Pair • 28660. Color: Gold, Width: 8.5mm, Condition: New. Listed at 6.60 USD. Use these Solid Brass findings in your handmade jewelry designs and craft projects to create a one of a kind look! These findings measure 14mm long by 8.5mm wide by 1mm thick. The hole measures 11mm long by 5mm wide. These earrings come with sterling silver earring backs. These findings are made of solid brass and were made in Indonesia. There are 6 pairs of these solid brass findings in a package. We combine shipping on other auctions also, so please e-mail for multiple wins. Please make payment within 5 days. We accept PayPal only. Please check out my ebay store and about me page for a great selection of crystals, beads and findings. E-mail before you bid if you have questions. Thanks for looking! BRE28660