| Power Source | Corded Electric |
|---|---|
| Color | Black |
| MPN | 591 331 |
| Year Manufactured | 2004 |
| Installation Area | Outdoor |
| Brand | Hampton Bay |
| Mounting | Wall Mounted |
| Type | landscape lighting transformer |
| Current Type | AC |
| Control Style | Digital |
| Voltage | 110 V |
| Number in Pack | 1 |
| Model | Hampton Bay 591 331 |
| Features | Low Voltage |
| Power Consumption | 12 Or 14 W |
| Bulb Wattage | 600 W |
| Item Weight | 25 Lb |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Hampton Bay 600W Low Voltage Landscape Lighting Digital Transformer Timer Photo. Color: Black, Condition: Open box, Made in China. Listed at 79.99 USD. I'm a retired US Air Force veteran.