| Features | Low Voltage |
|---|---|
| Bulb Wattage | 60 W |
| Control Style | Digital |
| Exterior Lighting Accessory Type | Transformers |
| Product Weight (lb.) | 3.128 lb |
| Model Name | SL-60-12-SV |
| Product Width (in.) | 4.7 in |
| Color | NA |
| Material | Polycarbonate |
| MPN | 1002770548 |
| Product Depth (in.) | 7.4 in |
| Item Length | 12 in |
| Product Length (in.) | 4.7 in |
| Brand | Hampton Bay |
| Type | Outdoor Lighting Accessories |
| Product Type | Outdoor Lighting Accessories |
| Item Height | 6 in |
| Manufacturer | Hampton Bay |
| Model | SL-60-12-SV |
| Outdoor Lighting Features | Timer |
| Product Height (in.) | 7.4 in |
| Wattage (W) | 60 W |
| Item Width | 10 in |
| UPC | 810106210001 |
Check the listing for details. Hampton Bay 60W Digital Transformer - Low Voltage - New! Free Shipping!. Color: NA, Condition: New. Listed at 59.99 USD.