| Features | Even Lighting, Low Voltage |
|---|---|
| Custom Bundle | No |
| MPN | LS1778-WW |
| Voltage | 12 V |
| Item Length | 12 ft |
| Lighting Technology | LED |
| Number of Settings | 1 |
| Power Source | Hardwired |
| Size | Medium |
| Lumens | 400-799 lm |
| Control Style | Switch |
| Model | LS1778-WW |
| Color Temperature | 3500 - 4500 K Natural/Neutral |
| Light Color | Clear, Warm White |
| Power Consumption | 5.5 W |
| Brand | Hampton Bay |
| Style | Modern |
| Color | Clear |
| Mounting | Ground, Under Cabinet, Wall Mounted |
| Type | Pathway |
| UPC | 812468030051 |
Check the listing for details. Hampton Bay LED Tape Lights Landscape, Pathway Integrated Tape Light, 12 ft. Color: Clear, Condition: New. Listed at 17.99 USD. Hampton Bay LED Landscape Pathway Tape Light, 12 ft. 26 - Screws ( for surface mount - deck rail, fence). 13 - Spike holders for ground or soft surface mount. Color Temperature - 3500K Warm White.