| Brand | Hanbat |
|---|---|
| Length | 70cm |
| Model | Plus 7 Shaft |
| Ferrule Diameter | 12mm |
| Bundle Listing | No |
| Cue Type | One-Piece |
| Joint Cap | included |
| Feature | Hanbat Plus 7 Cue Shaft |
| Country of Origin | Korea, Republic of |
| Weight | 109g - 125g |
| UPC | 800176210148 |
Check the listing for details. Hanbat Cue PLUS-7 Shaft 2025 Model – High Quality Maple, Low Deflection. Condition: New, Made in Korea, Republic of. Listed at 360.00 USD. TheHANBAT The PLUS-7 Shaft (2025 Model) represents the latest evolution of HANBAT’s precision cue engineering. Perfectly matches HANBAT’s PLUS-series and K-series cue butts. This product is compatible with Hanbat Plus 7 Series.