| Speed | 30 times / minute |
|---|---|
| Print Technology | Thermal |
| Label length | 10-300mm |
| Label width | 10-110mm |
| Output Type | Black And White And Color |
| Package size | 42*25*28cm |
| Label roll inner diameter | ≥75mm |
| Brand | Hanchen |
| Series | Hanchen |
| Accuracy | +/- 0.5 mm |
| Printer Type | Label Printer |
| Unit Type | Unit |
| Package weight | 5.5kg |
| Model | MT-50 |
| Connectivity | USB |
| Label roll out diameter | ≤250mm |
| Machine weight | 5kg |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | China |
| Machine size | 400 * 240 * 210mm |
Check the listing for details. Hanchen Bottle Labeler Manual Round Labeling Machine Adjustable Label Applicator. Condition: New, Made in China. Listed at 129.99 USD. Hanchen Manual Round Bottle Labeling Machine with Comfort Press Handle for Precision & Speed, Adjustable Bottle Labeler Label Applicator Machine for Vial Light Small Bottles Effortless Labeling. Best price anywhere!