| Country of Origin | China |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Type | Angle Grinder Bracket |
| Disc Diameter | as listing |
| Voltage | as listing |
| Power Source | v |
| Battery Included | No |
| Battery Technology | as listing |
| Power | as listing |
| Action | as listing |
| Model | none |
| MPN | not applied |
| Color | Black |
| Item Width | 205*113mm |
| Item Length | 205*113mm |
| Item Height | 205*113mm |
| Item Diameter | 205*113mm |
| Auxiliary handle | 90mm |
| Adjustable angle | 0~45° |
| Cutting depth | 0~40mm |
| Compatible model | 100~125 type |
| Material | Metal ,Plastic |
Check the listing for details. Hand Angle Grinder Converter To Cutter Machine Refit Bracket. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 36.27 USD. 0~40mm depth adjustable angle grinder bracket to cutting machine accessories base with guide ruler. 1 Angle Grinder Bracket. With auxiliary guide ruler, and the guide ruler can be adjusted, 1 slotted cutting is more accurate.