| Type | Pitcher |
|---|---|
| Item Diameter | 12 in |
| Item Height | 2 in |
| Color | Green |
| Features | Handles |
| Material | Glass |
| Item Length | 2 in |
| Item Depth | 2 in |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Item Width | 2 in |
Check the listing for details. hand blown green footed 10 1/2" pitcher & applied clear handle. Color: Green, Condition: Used. Listed at 34.99 USD.