| * Feature * | Nice and Practical, High Quality Packaging |
|---|---|
| Feature | Fast shipping from US Warehouse |
| Number of Discharging Hole | 2 |
| Product Size | 50*30*56cm/19.69*11.81*22.05in |
| Model | AM-BP120 |
| Brand | Unbranded |
| Components Included | User Manual |
| Type | Drum Roaster |
| Color | Red |
| Bean/Coffee Capacity | 30-100kg/66.14-220.46lbs/h |
| Power Source | Manual |
| Material | Galvanized Sheet, 304 Stainless Steel, Cast Iron |
| Item Weight | 21.85kg/48.17lbs |
Check the listing for details. Hand Crank Coffee Bean Peeling Machine Sheller Manual Fresh Coffee Bean Peeler. Color: Red, Condition: New. Listed at 366.85 USD. Coffee Beans Peeling Machine, Manual Coffee Bean Shelling Machine, Hand Crank Coffee Beans Peeling Machine. Moreover, it is compact and easy to handle. In addition, you can also install your own motor, gasoline engine, or diesel engine (not included) to achieve the purpose of automated peeling, so that your work efficiency is more efficient.