| Country of Origin | China |
|---|---|
| StartPrice | 155.89728 |
| Brand | Unbranded |
| Material | Iron + Tool Steel |
| Weight | 7.6kg |
| Bracelet Slot Length | 4cm |
| Bracelet Groove Width | 5.5cm |
| Length Of Earring Groove | 4.2cm |
| Diameter Of Earring Groove | 9cm |
| Overall Size | 180*240*115mm/7"*9.5"*4.5" |
| Applicable Scenarios | Suitable For Processing Rings, Bracelets, Earrings, Etc. |
| Type | Ring Bender Tool |
| Suitable For | Jewelry Making |
| Set Includes | Ring Bender Tool |
Check the listing for details. Hand Crank Jewelry Ring Bracelet Press Bending Machine Earring Processing Bender. Condition: New, Made in China. Listed at 116.63 USD. 1 Ring And Bracelet Press Bending Machine. Length Of Earring Groove: 4.2cm. Set IncludesRing Bender Tool. TypeRing Bender Tool. Bracelet Slot Length: 4cm. Bracelet Groove Width: 5.5cm. Material:Iron + Tool Steel.