| ❤️Features | US Local Warehouse, Fast Shipping |
|---|---|
| Please Note | Domestic shipment.Shipment within one working day |
| 📢Highlights🙌 | high performance🔥reliable quality🔥good stability |
| Tips~ | If you have any questions,please feel free to contact us!!! |
| * Feature * | high-performance,good stability,Easy Operation |
| Brand | Unbranded |
| Name | Hand Crank Ring And Bracelet Bending Machine |
| Material | Iron + Tool Steel |
| Weight | 7.6kg |
| Bracelet Slot Length | 4cm |
| Bracelet Groove Width | 5.5cm |
| Length Of Earring Groove | 4.2cm |
| Diameter Of Earring Groove | 9cm |
| Overall Size | 180*240*115mm/7"*9.5"*4.5" |
| Applicable Scenarios | Suitable For Processing Rings, Bracelets, Earrings, Etc. |
| Color | Blue |
| Type | Tool Set |
| Suitable For | Press Bending Machine |
Check the listing for details. Hand Crank Ring Bracelet Press Bending Machine Making Tool Jewelry Ring Bender. Color: Blue, Condition: New. Listed at 122.54 USD. 1 Ring And Bracelet Press Bending Machine. Length Of Earring Groove: 4.2cm. Bracelet Slot Length: 4cm. Bracelet Groove Width: 5.5cm. Material:Iron + Tool Steel. ★ The Body Is Thick And Heavy, And The Base Is Stable, Ensuring The Stability Of The Machine When It Is Working.