| Brand | SHIOUCY |
|---|---|
| Feature 3 | stable performance,reliable quality |
| *-Feature- | Easy Operation |
| Name | Hand Crank Ring And Bracelet Bending Machine |
| Material | Iron + Tool Steel |
| Weight | 7.6kg |
| Bracelet Slot Length | 4cm |
| Bracelet Groove Width | 5.5cm |
| Length Of Earring Groove | 4.2cm |
| Diameter Of Earring Groove | 9cm |
| Overall Size | 180*240*115mm/7"*9.5"*4.5" |
| Applicable Scenarios | Suitable For Processing Rings, Bracelets, Earrings, Etc. |
| Type | Ring Bender Tool |
| Suitable For | Jewelry Making |
| Set Includes | Ring Bender Tool |
Check the listing for details. Hand Crank Ring Bracelet Press Bending Machine Making Tool Jewelry Ring Bender. Condition: New. Listed at 124.23 USD. Multi-Function Hand Crank Ring Bending Machine Bracelet Press Brake Machine Sale. TypeRing Bender Tool. Set IncludesRing Bender Tool. 1 Ring And Bracelet Press Bending Machine. Length Of Earring Groove: 4.2cm.