| ❤️Features | Fast shipping from US Warehouse |
|---|---|
| Please Note | Domestic shipment.Shipment within one working day |
| 📢Highlights🙌 | Nice and Practical, High Quality Packaging,Easy installation |
| Tips~ | If you have any questions,please feel free to contact us!!! |
| Brand | Unbranded |
| Name | Hand Crank Ring And Bracelet Bending Machine |
| Material | Iron + Tool Steel |
| Weight | 7.6kg |
| Bracelet Slot Length | 4cm |
| Bracelet Groove Width | 5.5cm |
| Length Of Earring Groove | 4.2cm |
| Diameter Of Earring Groove | 9cm |
| Overall Size | 180*240*115mm/7"*9.5"*4.5" |
| Applicable Scenarios | Suitable For Processing Rings, Bracelets, Earrings, Etc. |
| Color | Blue |
| Type | Tool Set |
| Suitable For | Press Bending Machine |
| ✨Shipping Notice | Shipment from local warehouse in USA |
| 😊Please Note | Goods will be dispatched within 1 working day |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
Check the listing for details. Hand Crank Ring Bracelet Press Bending Machine Making Tool Jewelry Ring Bender. Color: Blue, Condition: New. Listed at 102.93 USD. Packing Size: 260*260*260mm/10.2"*10.2"*10.2" Package Weight: 8kg Packing List: 1*Ring And Bracelet Press Bending Machine.