| Features | ★Nice and Practical, High Quality Packaging★ |
|---|---|
| Feature | ❤Great value with warranty❤ |
| Feature 3 | stable performance,reliable quality |
| *-Feature- | Easy Operation |
| Brand | Unbranded |
| Name | Hand Crank Ring And Bracelet Bending Machine |
| Material | Iron + Tool Steel |
| Weight | 7.6kg |
| Bracelet Slot Length | 4cm |
| Bracelet Groove Width | 5.5cm |
| Length Of Earring Groove | 4.2cm |
| Diameter Of Earring Groove | 9cm |
| Overall Size | 180*240*115mm/7"*9.5"*4.5" |
| Applicable Scenarios | Suitable For Processing Rings, Bracelets, Earrings, Etc. |
| Type | Ring Bender Tool |
| Suitable For | Jewelry Making |
| Set Includes | Ring Bender Tool |
Check the listing for details. Hand Crank Ring Bracelet Press Bending Machine Making Tool Jewelry Ring Bender. Condition: New. Listed at 122.54 USD. Multi-Function Hand Crank Ring Bending Machine Bracelet Press Brake Machine Sale Description: Name: Hand Crank Ring And Bracelet Bending Machine Material:Iron + Tool Steel Weight: 7.6kg Bracelet Slot Length: 4cm Bracelet Groove Width: 5.5cm Length Of Earring Groove: 4.2cm Diameter Of Earring Groove: 9cm Overall Size: 180*240*115mm/7"*9.5"*4.5" Applicable Scenarios: Suitable For Processing Rings, Bracelets, Earrings, Etc. Packing List: 1*Ring And Bracelet Press Bending Machine Features: ★Bold Device Connection Firmware, Safe And Fast To Use ★Bold And Widened Spring Handle Design, Easy To Use, Effortless And High Efficiency ★The Body Is Thick And Heavy, And The Base Is Stable, Ensuring The Stability Of The Machine When It Is Working Packing Size: 260*260*2.