| Tips | If you have any questions, please contact us! |
|---|---|
| Feature 2 | Creative Design, Beautiful Appearance |
| Warranty | 3 Years |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Notice | Any problem, please contact the seller! |
| Highlights 1 | Long Service Life ✨ |
| --Service-- | If you have any questions, please contact us💕 |
| After-sales Service | Yes👍 |
| Country of Origin | Unknown |
| Brand | TBvechi |
| shipping notice | Can not ship to Puerto Rico,Alaska/Hawaii |
| Note: | Do not send to Brazil |
| Bundle Description: | No |
| Item location: | CA /NJ /Austell |
| Transportation does not include: | canarias |
| shipping notice: | Can not ship to Puerto Rico,Alaska/Hawaii |
| Name | Hand Crank Ring And Bracelet Bending Machine |
| Material | Iron + Tool Steel |
| Weight | 7.6kg |
| Bracelet Slot Length | 4cm |
| Bracelet Groove Width | 5.5cm |
| Length Of Earring Groove | 4.2cm |
| Diameter Of Earring Groove | 9cm |
| Overall Size | 180*240*115mm/7"*9.5"*4.5" |
| Applicable Scenarios | Suitable For Processing Rings, Bracelets, Earrings, Etc. |
| Type | Ring And Bracelet Press Bending Machine |
| Suitable For | Grinding |
| Color | Blue |
| Set Includes | Ring And Bracelet Press Bending Machine |
Check the listing for details. Hand Crank Ring Bracelet Press Bending Machine Making Tool Jewelry Ring Bender. Color: Blue, Condition: New, Made in Unknown. Listed at 122.54 USD. Quality Jewelry Ring Press Bending Curving Machine Hand Crank Multi-Function NEW. 1 Ring And Bracelet Press Bending Machine. Length Of Earring Groove: 4.2cm. Bracelet Slot Length: 4cm. Bracelet Groove Width: 5.5cm.