| Origin | Mainland China |
|---|---|
| Blade Diameter | 100mm |
| Brand | Unbranded |
| Type | Cutting Saw |
| Power Source | DC |
| Saw blade size | 100mm (four-inch middle hole 16-20mm) |
| Saw Type | Mini Saw |
| Wattage | Under 300W |
| Dimensions | 140mm*170mm*100mm |
| Weight | 800g |
| Certification | NONE |
Check the listing for details. Hand-Held Cutting Saw Garden Pruning Saw Fruit Tree Pruning Grass Cutting Saw. Condition: New. Listed at 66.43 USD. Mini Hand-Held Cutting Saw Garden Pruning Saw Garden Fruit Tree Pruning And Grass Cutting Saw Seven-Level Speed Regulation.