| Appliance Capabilities | Blend |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | Black |
| Material | Stainless Steel |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Appliance Uses | Dips & Spreads, Frozen Drink, Sauce, Smoothie, Soup |
| Number of Speeds | 2 |
| Brand | Unbranded |
| Type | Handheld Blender |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 11-15 in |
| Model | Immersion |
| Features | Handheld |
| Components Included | Blender |
| Number of Items | 1 |
| Item Width | 1-15 in |
| Power | 300 W |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 1.75 lbs |
| Number of Settings/Programs | 2 |
Check the listing for details. Hand immersion blender. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 15.00 USD. Hand immersion blender, so handy and convenient for blending soups and sauces.