| Appliance Capabilities | Whip, Mix |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Included Components | 1*hand Mixer |
| Wattage | 20 Watts |
| Upc | 732322227536 |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Product Dimensions | 3.4"d X 3.4"w X 8"h |
| Number of Speeds | 3 |
| Special Features | Adjustable Speed Control |
| Is The Item Dishwasher Safe? | Yes |
| Capacity | 1 l/day |
| Voltage | 3.7 V |
| Item Height | 8 Inches |
| Features | Easy Clean, Dishwasher Safe, Adjustable Speed Control |
| Item Type Name | Hm903-hand Mixer |
| Unit Quantity | 1 |
| Components Included | Hand Mixer |
| Number of Items | 1 |
| Special Feature | Adjustable Speed Control |
| Item Dimensions D X W X H | 3.4"d X 3.4"w X 8"h |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Controls Type | Stainless Steel |
| Color | Green |
| Appliance Uses | Dough, Baking, Whipping |
| Brand | Unbranded |
| Type | Handheld Blender |
| Model | Hand Mixer |
| Is Dishwasher Safe | Yes |
| Power | 20 W |
| Item Weight | 0.44 lbs |
| Number of Settings/Programs | 3 |
Check the listing for details. Hand Mixer 3 Speed Easy Clean Flex Edge Beaters for Baking Mixing. Color: Green, Condition: New. Listed at 26.51 USD. Upgrade your baking and cooking with our versatile Hand Mixer equipped with flexible edge beaters. Crafted from durable stainless steel, the Turbo Beater accessories are dishwasher safe and easy to clean.