| Brand | INTSUPERMAI® |
|---|---|
| Pipe/Tube Size | 1-1/2" |
| Power Source | Manual |
| Model | TR-60 |
| MPN | 46-056021MAI |
| Length of lower handle | 12.2" (31cm) |
| Length of upper handle | 16.5" (42cm) |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Application | Round tube |
| Machine material | 45 Steel |
| UPC | 198462099745 |
Check the listing for details. Hand-Operated Roll Bender Adjustable Angle Pipe Bending Tool for Plumbing & DIY. Condition: New. Listed at 400.44 USD. TR-60 Manual Round Tube Roller Bender, Portable Tube Roll Bender, Pipe Bender. The steel bender adopts a long handle with an ergonomic design for effortless operation, makes the operation process more simple and labor saving, ensures the accuracy of the angle, even if the operator has no professional training, can also easily get started.