| Reptile Species | Turtle |
|---|---|
| Artist | Unsigned |
| Shape | Turtle |
| Occasion | Any Occasion |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Decade | 1990 |
| Custom Bundle | No |
| Animal Class | Reptile |
| Item Length | Approx. 4 in |
| Department | Adults |
| Unit Type | Unit |
| Care Instructions | Clean with Damp Cloth |
| Placement | Decor |
| Number in Pack | 1 |
| Item Height | Approx. 2.5 in |
| Style | Folk Art |
| Features | Hand Painted |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Glossy |
| Handmade | Yes |
| Item Width | Approx. 3 in |
| Culture | Unmarked |
| Pattern | Hand Painted |
| Signed | No |
| Color | Multicolor |
| Material | Ceramic |
| Subject | Turtle |
| Modified Item | No |
| Brand | Unbranded |
| Type | Figurine |
| Era | Mid 20th Century |
| Animal | Turtle |
| Packaging | Unboxed |
| Theme | Animals |
| Collection | Animal Figurines |
| Original/Reproduction | Original |
| Country of Origin | Unknown |
Check the listing for details. Hand Painted Ceramic Turtle Figurine Tortoise Shell Decor Miami 🔥📷📸. Color: Multicolor, Condition: Used, Made in Unknown. Listed at 10.00 USD. From my personal collection Please see pictures 🔥 📷 📸