| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Name | Pneumatic Buckle Punching Machine |
| Materia | Steel |
| Machine Size | 34*21*40cm |
| Punching hole size | 12mm, 13mm, 16mm, 18mm |
| Molds Size | 12mm, 13mm, 16mm, 18mm |
| Pressure | 400KG/880LB |
| Machine weight | 12kg |
Check the listing for details. Hand Press Eyelet Grommet Machine Heavy Duty Puncher Eyelet Feeding Tool. Condition: New. Listed at 246.14 USD. Heavy Duty Hand Press Eyelet Grommet Machine 400KG Heavy Duty Punch Tool Professional pneumatic grommet press with 400KG force! 4 size dies (12-18mm) for tarpaulin, canvas, fabrics. Magnetic adsorption, mobile base included.