| Type | Manual Seeding Machine |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Material | Iron, ABS, Plastic |
| Color | Red |
| Process | Plating Paint, Electroplating |
| Assembly Required | Yes |
| Operation Type | Manual |
| Mounting Type | Floor Standing |
| Seeding Quantity | 1-2 Seeds |
| Number of Nozzles | 7 |
| Planting Spacing | 23cm/9.06in |
| Applicable Seeds Size | 3-15mm/0.12-0.59in |
| Sowing Depth | 3.5-7.8cm/1.38-3.07in |
| Seed Box Capacity | 3.75kg/8.27lbs |
| Sowing Wheel Size(D*H) | 54*13cm/21.25*5.11in |
| Armrest Length | 45cm/17.71in |
Check the listing for details. Hand Push Seeder Fertilizer Applicator Handheld 7 Nozzle Seeding Machine 13.5cm. Color: Red, Condition: New. Listed at 123.49 USD. 💠Specifications: Material: Iron, ABS, Plastic Color: Red Process: Plating Paint, Electroplating Assembly Required: Yes Style: Modern Operation Type: Manual Mounting Type: Floor Standing Operator(Person): 1 Seeding Quantity: 1-2 Seeds Number of Nozzles: 7 Planting Spacing: 23cm/9.