| Brand | KONKENIE |
|---|---|
| Color | Silver, Yellow |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Product Size | 47.5*59.9*11.9cm/18.7*23.6*4.7in |
| Gross Weight | 5.2kg/11.46lbs |
| Power | 270W |
| Voltage | 110V |
| Mount Type | Floorstanding |
| Power Cord Length | 1.5m/4.92ft |
| Plug Type | US Standard |
| Power Type | Corded Electric |
| Suitable Cling Film Width | <45cm/17.72in |
| Temperature Gears | 0-5 |
Check the listing for details. HAND WRAPPING MACHINE, WIDTH FILM WRAPPER, WRAPPING MACHINE FOR FOOD PACKAGING. Color: Silver, Yellow, Condition: New. Listed at 111.55 USD. Enjoy Healthy Life: With it, you can preserve vegetables, fruits and seafood by sealing them in cling film (not included), locking in the freshness of the food and preserving its taste, making your diet healthier.