| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Color | Silver, Yellow |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Assembly Required | No |
| Power Type | Corded Electric |
| Plug Type | US Standard |
| Voltage | 110V |
| Power | 270W |
| Power Cord Length | 1.5m/4.92ft |
| Suitable Cling Film Width | <45cm/17.72in |
| Temperature Gears | 0-5 |
| Gross Weight | 5.2kg/11.46lbs |
| Product Size | 47.5*59.9*11.9cm/18.7*23.6*4.7in |
Check the listing for details. Hand Wrapping Machine, Width Film Wrapper, Wrapping Machine For Food Packaging. Color: Silver, Yellow, Condition: New. Listed at 111.56 USD.