| Brand | OCASAMI |
|---|---|
| Color | Silver, Yellow |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Mount Type | Floorstanding |
| Power Type | Corded Electric |
| Plug Type | US Standard |
| Voltage | 110V |
| Power | 270W |
| Power Cord Length | 1.5m/4.92ft |
| Suitable Cling Film Width | <45cm/17.72in |
| Temperature Gears | 0-5 |
| Gross Weight | 5.2kg/11.46lbs |
| Product Size | 47.5*59.9*11.9cm/18.7*23.6*4.7in |
Check the listing for details. HAND WRAPPING MACHINE, WIDTH FILM WRAPPER, WRAPPING MACHINE FOR FOOD PACKAGING. Color: Silver, Yellow, Condition: New. Listed at 85.64 USD. Enjoy Healthy Life: With it, you can preserve vegetables, fruits and seafood by sealing them in cling film (not included), locking in the freshness of the food and preserving its taste, making your diet healthier.