| 2*Features | Stable performance,Safe to Use |
|---|---|
| Brand | SHIOUCY |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Color | Silver, Yellow |
| Product Size | 47.5*59.9*11.9cm/18.7*23.6*4.7in |
| Gross Weight | 5.2kg/11.46lbs |
| Mount Type | Floorstanding |
| Power | 270W |
| Power Cord Length | 1.5m/4.92ft |
| Voltage | 110V |
| Plug Type | US Standard |
| Power Type | Corded Electric |
| Suitable Cling Film Width | <45cm/17.72in |
| Temperature Gears | 0-5 |
Check the listing for details. HAND WRAPPING MACHINE, WIDTH FILM WRAPPER, WRAPPING MACHINE FOR FOOD PACKAGING !. Color: Silver, Yellow, Condition: New. Listed at 111.55 USD. Package Included 1*Cling Film Packaging Machine 1*English Manual 1*Power Cord Notes Please note that this product does not include vegetables, fruits, seafood or cling film. Please note that when packing food such as seafood and meat (not included) avoid touching the food to prevent it from spoiling. Please note that the power should be turned off when the product is not in use. Please do not allow small children to come into contact with the product. Please note that it should not be placed on the heating plate for too long, and please pay attention to the selection of the heating temperature. Please allow the slight color difference caused by the shooting light and 1-3cm error due to manual measurement, and make sure you do not mind before you order.