| Country of Origin | Germany |
|---|---|
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Round |
| Size | Medium |
| Color | Blue |
| Material | Stoneware |
| Item Length | 5.5 in |
| Item Depth | 5.75" |
| Brand | handarbeit |
| Type | Pitcher |
| Capacity | .5 liter |
| Item Height | 5.5" |
| Packaging | Unboxed |
| Finish | Glazed |
| Item Width | 6 in |
| Item Weight | 1 lb 2 oz |
Check the listing for details. Handarbeit Med 5", Pitcher Cobalt Blue Salt Glaze. Color: Blue, Condition: Used, Made in Germany. Listed at 12.99 USD.