| Plug Type | United States |
|---|---|
| Color | White |
| Input Voltage | 120 V |
| Material | Plastic |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa, Google Assistant |
| Brand | TP-LINK |
| Type | Smart Plugs |
| Surge Energy Capacity | 300 J |
| Number of Outlets | 1 |
| Features | App-Controlled |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Output Voltage | 120 V |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
Check the listing for details. Kasa Smart Plugs (7 Total) – Alexa / Google Compatible. Color: White, Condition: Used. Listed at 45.00 USD.