| Plug Type | United States |
|---|---|
| UPC | 840030702068 |
| Input Voltage | 125 V |
| MPN | KP401 |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Smart Home Compatibility | Read description |
| Brand | Kasa Smart |
| Type | Smart Plug |
| Unit Type | Unit |
| Number of Outlets | 1 |
| Recommended Environment | Outdoor |
| Features | Smart Socket |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 1801-2000 W |
| Unit Quantity | 1 |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Output Voltage | 125 V |
Check the listing for details. Kasa Smart Wi-Fi Outdoor Plug. Condition: New. Listed at 14.99 USD. Kasa Smart Wi-Fi Outdoor Plug (AZ512). Outdoor smart plug with 1-socket design, model KP401. Easy setup with 2.4GHz Wi-Fi; plug-in mount.