| Plug Type | United States |
|---|---|
| Color | White |
| Input Voltage | 120 V |
| Material | Plastic |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Battery Size | N |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa, Google Assistant, Google Home/Assistant |
| Brand | TP-LINK |
| Type | Plug |
| Unit Type | Unit |
| Surge Energy Capacity | 300 J |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Number of Outlets | 2 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Features | App-Controlled, Wi-Fi Compatibility |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | Less Than 100 W |
| Resistance Properties | Rust Resistant |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Output Voltage | 120 V |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
Check the listing for details. Kasa Smart Wi-Fi Plug Mini, *2-Pack*. Color: White, Condition: New. Listed at 40.00 USD. Kasa Smart Wi-Fi Plug Mini, *2-Pack*