| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Battery Size | N |
| MPN | HS105 |
| Number of Outlets | 1 |
| Color | White |
| Input Voltage | 120 V |
| Brand | TP-LINK |
| Recommended Environment | Indoor |
| Output Voltage | 120 V |
| Plug Type | United States |
| Maximum Input Current | 120 V |
| Smart Home Compatibility | IFTTT |
| Features | Wireless |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 1601-1800 W |
| Material | Plastic |
| Type | Wi-fi Plug |
| Resistance Properties | Rust Resistant |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
Check the listing for details. Kasa Smart WI-FI Plug Mini TP-LINK HS105(US)Plug-In Socket Controller NIB. Color: White, Condition: New. Listed at 7.94 USD. Control your home appliances with ease using the Kasa Smart Wi-Fi Plug Mini by TP-LINK. This brand new, unopened smart socket is perfect for indoor use and has a maximum compatible appliance wattage of 1601-1800 W. You can control it remotely using the Kasa app, and it is compatible with voice assistants like Amazon Alexa, Google Assistant, and Cortana. The TP-LINK HS105 smart plug has a wireless timer and programmable timer features, and is rust-resistant. It is made of white plastic material and has one outlet for your convenience. Its smart home protocol is Wi-Fi, and it comes with IFTTT, Samsung SmartThings, and Google Home/Assistant compatibility. Say goodbye to traditional on/off switches and switch to the Kasa Smart Wi-Fi Plug Mini for a smarter home.