| Brand | Kasa |
|---|---|
| Type | wi fi mini plug |
| Plug Type | United States |
| Number of Outlets | 2 |
| Input Voltage | 120 V |
| Features | Smart Socket |
| Material | Plastic |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Smart Home Compatibility | Google Assistant, Amazon Alexa, Google Home/Assistant |
| Output Voltage | 120 V |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
| 607316689733399 | used_like_new |
Check the listing for details. Kasa Smart WiFi Plug Mini 2 Pack Open Box control Automatically from phone. Condition: Open box. Listed at 16.99 USD. Kasa Smart WiFi Plug Mini 2 pack Open box Not used- I had bought it but did not use