| Plug Type | United States |
|---|---|
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Input Voltage | 120 V |
| MPN | KP115 |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Smart Home Compatibility | Google Assistant, Amazon Alexa, Google Home/Assistant |
| Brand | TP-LINK |
| Type | Smart Plug |
| Surge Energy Capacity | 300 J |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Recommended Environment | Indoor |
| Number of Outlets | 1 |
| Features | Wi-Fi Compatibility, App-Controlled |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | Less Than 100 W |
| Output Voltage | 120 V |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
Check the listing for details. Kasa TP-Link WiFi Smart Plug & extender lot Works with Alexa & Google. Color: White, Condition: Used. Listed at 19.99 USD. 2 kasa smart wi-fi plugs. tp link AC1730 wi-fi extender.