| Title | KASK KL-1 HEADLAMP 400 lm RECHARGEABLE |
|---|---|
| EAN | 8057099222334 |
| Item Weight | 1000g |
| Release Date | 12/24/2020 |
| Features | Lightweight, Rechargeable |
| Item Width | 120mm |
| Item Height | 90mm |
| Brand | KASK |
| Color | Black |
| Material | Abs, Plastic, Polycarbonate |
| Style | Compact |
| Dimensions | 15 x 12 x 9 cm; 1 kg |
| Character | Compact |
| Power Source | Battery Powered |
| Type | Headlamps |
| Item Length | 150mm |
| Watch Shape | Rectangular |
| Batteries | Lithium Ion |
| MPN | WLA00001 |
| Country of Origin | UK |
| UPC | 8057099222334 |
Check the listing for details. KASK KL-1 HEADLAMP 400 lm RECHARGEABLE. Color: Black, Condition: New, Made in UK. Listed at 121.19 USD. The light cone and lighting range can be adjusted to different conditions. Further Details. MPN: WLA00001. Batteries: Lithium Ion. Watch Shape: Rectangular. Item Length: 150mm. Power Source: Battery Powered.