| Bag Width | 9.6" |
|---|---|
| Closure | Zip |
| Occasion | Casual, Party/Cocktail, Wedding |
| Handle/Strap Color | Cherrywood |
| Size | Small |
| Hardware Color | Gold |
| Bag Depth | 1.8" |
| Accents | Glitter, Strap Accent |
| Vintage | No |
| STYLE # | K8711 |
| Department | Women |
| Exterior Color | Cherrywood |
| Style | Crossbody |
| Features | Adjustable Strap |
| Finish | Glitter |
| Handmade | No |
| Pattern | Solid |
| Bag Height | 5.4" |
| Handle Style | Crossbody Strap |
| Lining Material | Fabric |
| Exterior Material | Faux Leather, Glitter Fabric |
| Brand | kate spade new york |
| Lining Color | Cherrywood |
| Strap Drop | 22" |
| Theme | Designer, Classic |
| Handle/Strap Material | PVC |
| UPC | 196021188497 |
Check the listing for details. Kate Spade Flash Glitter Crossbody ~NWT~ Cherrywood. Condition: New with tags. Listed at 65.00 USD. Never used, in perfect condition! No defects, marks, or scratches etc! glitter fabric. Dust Bag Included: No. Style Number. Trim: Saffiano PVC trim.