| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Collection | Kauffman |
| Brand | Coaster |
| Model | 204391KE-S5 |
| MPN | 204391KE-S5 |
| Color | Cocoa |
| Size | King Size |
| Type | Bedroom Sets |
| Style | Transitional |
| Item Height | 54" |
| Item Width | 79" |
| Item Length | 85" |
| Category | Bedroom Sets |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Coaster Kauffman 5-Piece Wood Eastern King Panel Bedroom Set in C |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | King Size |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Bedroom Sets |
| Compatible Brand | Coaster |
| Product | Coaster Kauffman 5-Piece Wood Eastern King Panel Bedroom Set in C |
| Installation | Yes |
| UPC | 021032366766 |
Check the listing for details. Coaster Kauffman 5-Piece Wood Eastern King Panel Bedroom Set in Cocoa. Color: Cocoa, Condition: New. Listed at 1285.99 USD. With a bed, dresser, mirror, nightstand, and chest all included, it has everything you need to complete your personal sanctuary. Its deep, dark cocoa finish is accentuated by bold, black recessed grooves, giving it an elegant look.