| Brand | KB |
|---|---|
| Maximum Amperage | 5 amps |
| Power Source | AC |
| Voltage | 120 V |
| Custom Bundle | No |
| Model | KBWC-15K |
| MPN | KBWC-15K |
| Enclosure | Open |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Modified Item | No |
| Rated Load | 5 Amp FLA |
Check the listing for details. KB ELEC. Cat.# KBWC-15K Solid State Motor Speed Controls / 120V. Condition: New – Open box. Listed at 15.00 USD. KB ELEC. Cat.# KBWC-15K Solid State Motor Speed Controls / 120V