| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Silver |
| MPN | MBF-010 |
| Material | Stainless Steel |
| Dough/Bread Type | Sourdough, French, Gluten Free, Cake, Ferment, Etc. |
| Item Depth | 9 in |
| Brand | KBS |
| Loaf Size | 2 lbs |
| Type | Bread Machine |
| Unit Type | lb |
| Item Height | 12 in |
| Model | KBS MBF-010 |
| Features | Automatic, Crust Control, Jam Function, Keep Warm Function, LCD Display, Mixing Paddle, Non-Stick, Programmable, Raisin/Nut Dispenser, Rapid Bake, Timer |
| Item Width | 14 in |
| Power | 710 W |
| Country of Origin | China |
| Number of Settings/Programs | 17 |
Check the listing for details. KBS MBF-010 Pro Bread Machine 2 Lb 17-in-1 Automatic Breadmaker Tested. Color: Silver, Condition: Used, Made in China. Listed at 69.99 USD. The KBS MBF-010 Pro Bread Machine is a versatile 17-in-1 automatic breadmaker that is perfect for making a variety of breads, including sourdough, French, gluten-free, and cakes. This 2-lb bread machine features a stainless steel build with a silver color, making it both durable and stylish for any kitchen.