| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Silver |
| MPN | MBF-010 |
| Material | Stainless Steel |
| Dough/Bread Type | Any |
| Item Depth | 14 in |
| Brand | KBS |
| Loaf Size | 1 lb |
| Type | Bread Machine |
| Item Height | 12 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | MBF-010 |
| Features | Add Ingredients Signal, Automatic, Crust Control, Keep Warm Function, LCD Display, Non-Stick, Programmable, Timer |
| Item Weight | 14.7 lbs |
| Power | 1500 W |
| Number of Settings/Programs | 17 |
Check the listing for details. KBS MBF-010 Stainless Steel Bread Machine Maker - Tested & Works!. Color: Silver, Condition: New. Listed at 65.00 USD. It looks new like it’s never been you box. It’s a look on the side. I’ll take a picture of him and which makes it kind a little uneven, but it looks good.