| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Voltage | 120 V |
| Power Source | Electric |
| Color | Silver |
| MPN | MBF-013 |
| Material | Stainless Steel |
| Dough/Bread Type | Multi-Grain, French Bread, Pizza Dough |
| Item Depth | 10 in |
| Brand | KBS |
| Loaf Size | 1 lb |
| Type | Bread Machine |
| Item Height | 4 in |
| Model | MBF-013 |
| Features | LCD Display, Add Ingredients Signal, Timer, Crust Control, Keep Warm Function, Non-Stick, Automatic, Programmable |
| Item Width | 8 in |
| Power | 650 W |
| Item Weight | 13.35 lbs |
| Number of Settings/Programs | 17 |
Check the listing for details. KBS MBF-013 Stainless Steel Fully Automatic 17 Programs Bread Maker Machine. Color: Silver, Condition: New, Made in United States. Listed at 82.99 USD. Has small dent in front . I have powered it up and everything works great