| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Beige |
| MPN | MBF-013A |
| Material | Stainless Steel |
| Dough/Bread Type | Multiple Breads, Jam, Yogurt, Pizza Dough, & More! |
| Item Depth | 10 in |
| Brand | KBS |
| Loaf Size | 2 lbs |
| Type | Bread Machine |
| Item Height | 4 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | MBF-013A |
| Features | Add Ingredients Signal, Automatic, Crust Control, Keep Warm Function, LCD Display, Non-Stick, Programmable, Timer |
| Item Width | 8 in |
| Power | 710W |
| Item Weight | 13.35 lbs |
| Number of Settings/Programs | 19 |
Check the listing for details. KBS MBF-013A Fully Automatic 19 Programs Bread Maker Machine Beige New. Color: Beige, Condition: Open box. Listed at 124.99 USD. Brand new open box never used comes complete