| UPC | 084709002381 |
|---|---|
| Brand | KC HiLiTES |
| MPN | 238 |
| LUX | 1962 |
| Lumens | 2452 |
| Voltage | 9V-32V |
| Amp Draw | 8.3A |
| Warranty | 90 Day |
| IP Rating | IP68 |
| Raw Lumens | 2,452 lm per light |
| Beam Pattern | Spot |
| Prop 65 Yes/No | No |
| Lux at 10 Meters | Spot- 1,962 lx |
| Color Temperature | 4000K |
| Country of Origin | Taiwan |
| Wattage Per Light | 100W per light |
| Product Dimensions | W 6.22 in x H 8.42 in x D 5.38 in |
| Beam Distance (Meters) | Spot- 886m |
| Manufacturer Part Number | 238 |
Check the listing for details. KC HiLiTES KC Daylighter Halogen 6in Spot 2-Light System Universal. Condition: New, Made in Taiwan. Listed at 259.99 USD. KC HiLiTES KC Daylighter Halogen 6in Spot 2-Light System Universal.