| Compatible Brand | Universal |
|---|---|
| Specification | 48.6 x 48.6 x 48.2mm |
| Material | #7075 Aluminum alloy |
| Brand | Unbranded |
| Hole spacing | 15 x 15mm |
| Type | Bracket |
| Product name | Cage Type Right Angle Adjusting Frame |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Model | KCD1L-M |
| Features | 6mm (Diameter) |
| Threaded hole | 4-40 (US system), M4/M6 (metric system) |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Mounting mirror hole | SM1 (1.035"-40); Compatible with Ø1" optics |
Check the listing for details. KCD1L-M 6mm (Diameter) Through Hole 30mm Cage Type 90-degree Right Angle Bracket. Condition: New. Listed at 96.45 USD. The port is different from the KCD1L-M through-hole design. Directly install the screws and screw it on, the stability will be more stable than the through-hole design. Their spacing matches our 30mm cage system standard.