| Country of Origin | Taiwan |
|---|---|
| Brand | KCNC |
| Set Includes | Headset Spacer |
| Part Type | Headset Spacers |
| MPN | Hollow Spacers-38 |
| Compatible Bike Type | Universal |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
| Colour | Black |
| Item Weight | 10g |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Number of Items | 1 |
| Item Height | 20 mm |
| Item Length | 28.6mm |
| Item Width | 1.125 in |
| Thread Size | 1 1/8 in |
Check the listing for details. KCNC Hollow Design Road Mountain Bicycle Headset Spacers 20MM 1PCS Black. Color: Black, Condition: New, Made in Taiwan. Listed at 14.95 USD. Ultra light headset spacer with hollow design. Made of anodized 6061 aluminium. Weight:approx.10g / pc.